Rafał Tomczyk - Kompozytor

Jako kompozytor jestem twórcą ponad 50 kompozycji, głównie piosenek dla dzieci oraz  autorskich ballad. Śpiewam własne utwory z akompaniamentem gitary lub fortepianu. Jestem autorem tekstów piosenek. Podejmuję się również pisania tekstów i muzyki na indywidualne zlecenia. Na platformie YouTube prowadzę kanał muzyczny Kompozytor Kompozytor BallaDynki. Obecnie promuję autorską płytę dla dzieci projektu 4 Pory Muzyki – “Moje serce jest biało – czerwone”.

Kup płytę:

http://soliton.edubawi.pl/index.php?p1380,moje-serce-jest-bialo-czerwone-4-pory-muzyki

https://www.empik.com/moje-serce-jest-bialo-czerwone-4-pory-muzyki-4-pory-muzyki,p1203940605,muzyka-p

JESTEM

słowa: Anna Kucharek, muzyka: Rafał Tomczyk

Pobierz utwór, Pobierz utwór (podkład)


4 pory muzyki - Biało-Czerwone

Posłuchaj płyty:

4 Pory Muzyki to nazwa projektu muzycznego powstałego w Łodzi. Płyta zawiera uniwersalne, różnorodne, zabawne i edukacyjne piosenki dla dzieci. Połączenie naturalnego, dziewczęcego głosu 13 letniej Julki Rosak z głosem autora i kompozytora wszystkich piosenek – Rafała Tomczyka, daje bardzo pozytywny efekt. Na płycie wyróżnia się również gra Michała Karkusińskiego na instrumentach klawiszowych i programowanie Łukasza Robakiewicza.

Płyta 4 Pory Muzyki to zestaw bardzo urozmaiconych zarówno w brzmieniu jak i treściach piosenek, które mogą podobać się nie tylko dzieciakom, ale również ich rodzicom. Każda piosenka to jakby osobny projekt. Część utworów ma znamiona przebojów i to w szerszej skali, wykraczającej poza kategorię piosenki dziecięcej.

Charakter prezentowanego materiału staje w opozycji do „plastikowych” brzmień współczesnych piosenko podobnych produkcji. Autor starał się o to, aby oprócz muzycznej zabawy przemycać również wartości edukacyjne. Tytuł projektu jest spójny z pojawiającymi się na płycie piosenkami o każdej z pór roku. Wartością dodaną jest również możliwość zaśpiewania wybranych piosenek z wersjami instrumentalnymi. Na płycie wyróżniają się takie piosenki jak Biało czerwone, Najpiękniejsze słowa świata, List do Fryderyka czy Pociąg do książki. Honorowy patronat nad płytą objęła Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanna Zdanowska.

Skład: Rafał Tomczyk – autor i kompozytor wszystkich utworów; gitary, instrumenty klawiszowe, wokal; Michał Karkusiński – instrumenty klawiszowe; Julia Rosak – wokal

Gościnnie: Kuba Piotrowski – wokal, Basia Tomczyk – wokal, Mikołaj Widawki – instrumenty klawiszowe, Dominika Malik – flet poprzeczny, Artur Leshy Lesiak – gitara basowa, Józefowski chórek dziecięcy
Programing, realizacja nagrań, mix i mastering – Łukasz Rogini Robakiewicz

Wydawca: SOLITON (www.soliton.pl)


Radio Łódź

Miasto Łódź

Prezydent Miasta Łodzi - Hanna Zdanowska

Stryków

Miasto Dzieci

Qlturka